Blog Vodvoka | sobota 23. září 2023

Střevní mikrobiom a jeho vliv na kvalitu pleti.

Naše tělo je domovem mnoha mikroorganismů, které hrají klíčovou roli ve zdraví a pohodě. Dva z těchto mikrobiomů jsou zvláště důležité: střevní mikrobiom a kožní mikrobiom. Tyto dvě ekosystémy mikroorganismů mají nejen vliv na naši trávicí soustavu a imunitní systém, ale také na stav naší pleti.

Blog Vodvoka | úterý 8. srpen 2023

Správné pH pokožky a míchání kosmetických produktů různých značek

Správná péče o pokožku je jedním z klíčových kroků k udržení zdravé a krásné pleti. Mezi faktory, které ovlivňují zdraví a vzhled pokožky, patří i pH hodnota. pH pokožky hraje důležitou roli v udržení ochranné bariéry pokožky a jejího celkového zdraví. V tomto článku si povíme více o pH pokožky a zodpovíme otázku, zda je vhodné míchat kosmetické produkty od různých značek.

Blog Vodvoka | pondělí 26. červen 2023

Ergonomie pro kosmetičky

 Sedavá práce v dnešní společnosti stále více převládá, což vede k větší potřebě porozumět rizikům spojeným s dlouhodobým sezením. Mnoho studií ukázalo, že sedavá práce může vést k řadě zdravotních problémů, včetně obezity, špatného krevního oběhu a zvýšeného rizika srdečních chorob. Ignorovat bychom neměli také chronické potíže s našim pohybovým aparátem. Správným držením těla a vhodným nastavením pracovního prostoru mohou jednotlivci snížit fyzickou zátěž sedavou prací a podpořit celkové zdraví a pohodu.

Blog Vodvoka | pondělí 19. červen 2023

Maderoterapie - pro koho je vhodná?

Trápí vás celulitida? Otékají Vám nohy? Potřebujete vytvarovat problematické partie? 

Máme pro Vás řešení!

Blog Vodvoka | pátek 9. červen 2023

Neurokosmetika

Ačkoliv vám termín neurokosmetika možná nic neříká, ve skutečnosti její důsledky zažila každá z nás. Vyskočil vám někdy pupínek nebo opar ve stresovém období? Tak moc dobře víte, o čem budeme dneska mluvit. 

Blog Vodvoka | neděle 28. květen 2023

Pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny a jak s nimi bojovat

Pigmentové skvrny (někdy také hyperpigmentace) jsou problémem, který postihuje mnoho lidí. Tyto tmavé skvrny nebo hnědé fleky se mohou objevit na obličeji, hřbetu ruky, zádech, ramenech a jiných částech těla. Vznikají vlivem nadměrné produkce melaninu, což je přírodní pigment, který dodává naší kůži barvu. Pigmentové skvrny sice nejsou nebezpečné, ale mnoho žen je vnímá jako nelichotivé a nežádoucí. V dnešním článku si odhalíme nejčastější příčiny a také, jak se jich zbavit nebo alespoň snížit jejich viditelnost. 

Blog Vodvoka | neděle 21. květen 2023

Krása začíná uvnitř

Dnešní článek jsme se rozhodli věnovat tomu, co máme všechny rády – jídlu! Konkrétně se budeme věnovat potravinám, které nám mohou napomoci k zdravější pleti, vlasům, řasám a nehtům. Nemusíte se ale bát, nebudeme zde nálepkovat potraviny jako dobré nebo špatné. Nicméně je důležité si uvědomit, že naše strava může markantně ovlivnit také naši krásu. Kosmetický průmysl je dnes natolik rozvinutý, že si každá z nás dokáže najít perfektní kosmetickou řadu přímo na míru. Nemůžeme ale očekávat dokonalé výsledky, pokud našemu tělu nedopřáváme dostatečně dobrou výživu. 

Blog Vodvoka | neděle 14. květen 2023

Prodloužené řasy a alergie

V jednom z našich nedávných článků jsme psali o rizicích, která s sebou přinášejí prodloužené řasy. Dnes bychom rádi podrobněji rozebrali, co přesně způsobuje alergie a další nepříjemné reakce na prodloužené řasy.

Blog Vodvoka | neděle 7. květen 2023

Lash lifting a vše, co o něm potřebujete vědět

Lash lifting je oblíbená kosmetická procedura, která zahrnuje pozvednutí a tvarování přírodních řas, aby se vytvořil otevřenější a objemnější vzhled. Během procedury se řasy od již kořínků nadzvednou a natáhnou směrem nahoru k linii obočí, čímž se vytvoří přirozeně vypadající natočení, které vydrží několik týdnů.

×
  • Po-Pá: 09.00 - 19.00
  • So-Ne: zavřeno